Obóz nad morzem czy w górach? Pomysły na aktywne spędzenie czasu

Wakacje to czas wypoczynku dla osób uczących się i pracujących. Obóz dla dzieci w górach jest idealną okazją do poznania nowych dyscyplin sportowych, chodzenia po górach i próbowanie nowych lokalnych potraw. Niektórzy jednak preferują czas spędzony nad morzem, gdzie mogą obcować z wodą praktycznie bez przerwy.

Dlaczego warto wysyłać dzieci na obozy letnie i zimowe?

Wyjazdy w wakacje czy w ferie to idealna okazja do odpoczynku. W zależności od tego, gdzie dzieci preferują spędzać wolny czas, można wybrać górskie rejony lub Bałtyk. Młodzież uczy się wtedy odpowiedzialności, punktualności, a przede wszystkim samodzielności, która przyda się w roku szkolnym. Na sportowych koloniach grupy biorą udział w zajęciach związanych z aktywnością fizyczną. Mogą poznać swoje nowe pasje, odpocząć w towarzystwie pięknych widoków i świeżego powietrza.

Obozy w górach — jakie zajęcia są przygotowane dla dzieci?

Obozy dla dzieci w górach cechują się zwiększoną aktywnością w porównaniu do tych nad morzem. Tutaj do zajęć organizowanych przez instruktorów i trenerów należy jazda na nartach i snowboardzie, łyżwiarstwo, nierzadko także baseny i podróże górskie w dolinach i na większe szczyty. Obozy zimowe to idealna okazja do aktywności fizycznej na zewnątrz w obecności śniegu, na stokach narciarskich i lodowiskach.

Obozy nad morzem — dyscypliny sportowe związane z wodą

Kolonie morskie to wyczekiwany czas przez dzieci, które uwielbiają spędzać aktywnie wakacje, uprawiając dyscypliny wodne. Gdy pogoda dopisuje, można spokojnie nauczyć się żeglugi, nart wodnych czy pływania pod okiem instruktora. Do luźniejszych zabaw można zaliczyć granie w siatkówkę na plaży czy w basenie. Pod koniec dnia, na obozach letnich zazwyczaj rozpalane są grille i ogniska w zadaszonych altankach i rozmowy do późnej nocy. W chłodniejsze dni można wybrać się na przejażdżki rowerowe nad wybrzeżem i poznać miasta i miasteczka właśnie z poziomu jednośladu. Gry terenowe i integracyjne kształtują u najmłodszych wyobraźnię, logistyczne myślenie oraz dobrą organizację czasu.

Co wybrać — obóz nad morzem czy w górach?

Ostateczny wybór, jak spędzać czas powinien należeć do dzieci, bo to właśnie one będą przez kilka lub kilkanaście dni przebywać w danym miejscu, biorąc udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Ci, którzy lubią niższe temperatury i górskie wędrówki powinni zdecydować się na obozy zimowe w otoczeniu pięknych polskich Tatr. Nie oznacza to jednak, że kolonie wakacyjne dla dzieci nie są dla nich. Bowiem czasami wszystkie dyscypliny sportowe są interesujące. Lubiąc jednak obcować z wodą, wyższe temperatury i spędzanie czasu na plaży w obecności rówieśników, lepszym wyborem będą obozy letnie.

Niezależnie od tego, jaki wybór będzie ostateczny, to warto pamiętać, że zarówno pobyt nad morzem, jak i w górach kształci i uczy samodzielności bez obecności rodziców. Dzieci poznają nowe aktywności i dyscypliny sportowe podczas zabawy. Przez to też zarówno wakacje, jak i ferie nie będą zmarnowane, siedząc w domu bez konkretnych planów.

Kontakt

 
Telefon:
517 292 545
E-mail: obozy@jafisport.pl
Biuro czynne:
poniedziałek - piątek: 08:30 - 18:00
sobota - niedziela: nieczynne
 

Partnerzy